Regióny Žilina

Vianočné trhy v Ružomberku potrvajú až do predvečera Štedrého dňa

Vianočné trhy po prvýkrát potrvajú až do predvečera Štedrého dňa. Ilustračné foto. ZDROJ: Glob.sk/Peter Korček

RUŽOMBEROK – Vianočné trhy v Ružomberku sa začnú 5. decembra a po prvýkrát potrvajú až do predvečera Štedrého dňa, teda do soboty 23. decembra. Informoval o tom hovorca mesta Ružomberok Vladimír Miškovčík.

 

“Pravú vianočnú atmosféru odštartuje v Parku Štefana Nikolaja Hýroša v utorok 5. decembra mikulášsky program pre najmenších” priblížil hovorca.

Vrcholom večera bude symbolické rozsvietenie vianočného stromčeka v centre, a to priamo svätým Mikulášom a jeho pomocníkmi anjelom a čertom. Tento rok bude centrum Ružomberka zdobiť smrek obyčajný od papierenského podniku.

Od 6. decembra bude v centre pokračovať vianočný program Mikulášskou diskotékou. Ružomberčanov i návštevníkov mesta vo viac ako 20 stánkoch okrem vianočného jedla a nápojov čakajú predajcovia remeselných produktov i ďalšieho sortimentu.

“Organizátori vianočných trhov pamätali na všetky vekové kategórie, a tak program Ružomberských Vianoc obsiahol vystúpenia žiakov základných umeleckých škôl, chrámových zborov, folklórnych skupín, divadiel, bábkohercov, hudobných skupín i sólových spevákov,” dodal Miškovčík.