Regióny Žilina Dolný Kubín

VIDEO KALAMITA už úraduje! Zasnežené cesty, zlá viditeľnosť, autá sa šmýkajú

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Zdroj: zregionu.sk

DOLNÝ KUBÍN – Aktuálna situácia na cestách je katastrofálna. Kvôli hustému sneženiu majú mnohí vodiči problém šoférovať, ba niektorí dokonca vidieť na cestu. V takomto ne-počasí hrozia vážne dopravné nehody, preto si musia šoféri dávať veľký pozor.

 

Situácia na cestách je alarmujúca. Cesty v rôznych oblastiach Slovenska sú extrémne zasnežené a šoféri majú kvôli hustému sneženiu problém čo i len vidieť pred seba. Najväčší problém však majú kamionisti, ktorí musia šoférovať nanajvýš pomaly. Podľa našich čitateľov poniektorí jazdia len 10 km za hodinu.

Galéria
Situácia je na cestách katastrofálna. ZDROJ: tip čitateľa
Situácia je na cestách katastrofálna. ZDROJ: tip čitateľa
Situácia je na cestách katastrofálna. ZDROJ: tip čitateľa
Situácia je na cestách katastrofálna. ZDROJ: tip čitateľa
navigate_before
navigate_next

„Na cestách sa strašne šmýka, preto sa ani tým vodičom kamiónov nedivím, že jazdia tak pomaly. Viacerí šoféri ich však obehujú a to predstavuje tiež isté riziko,“ napísal nám jeden z čitateľov.

To, že situácia na cestách je v katastrofálnom stave, potvrdzuje aj video, ktoré nám zaslal. Takto vyzerala cesta pri Dolnom Kubíne.

Ani v obci Príslop na Orave to nevyzerá dobre.

 

Cesta na Donovaloch je tiež ťažko prejazdná. Pre nákladné autá dokonca úplne uzavretá.

Meteorológovia varujú 

Pred výdatným snehom varovali aj meteorológovia. Ako uviedli, môžu sa tiež tvoriť snehové jazyky a záveje. V niektorých okresoch sa očakáva aj silný vietor. V tejto súvislosti preto vydali pre viaceré okresy výstrahy prvého stupňa.

“Výstraha pred snežením sa týka viacerých okresov v Banskobystrickom, Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. Platiť má do soboty (4. 2.). Očakáva sa, že spadne 40 až 60 centimetrov nového snehu, miestami 50 až 60 centimetrov,” upozorňujú vodičov.

Meteorológovia varujú tiež pred snehovými jazykmi a závejmi. Výstraha platí pre viaceré okresy v Banskobystrickom, Trenčianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji do piatka (3. 2.). “Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,” píše na svojej stránke SHMÚ.

Vydali výstrahu aj pred vetrom

Počítať treba aj s vetrom na horách, ktorý môže krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. Vyskytnúť sa môže v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Dolný Kubín, Martin, Liptovský Mikuláš, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín a Žilina.

Veternejšie mimo hôr môže byť tiež vo viacerých okresoch Bratislavského, Trenčianskeho, Nitrianskeho, Trnavského a Prešovského kraja. Pre ne vydali meteorológovia výstrahy prvého stupňa pred vetrom. Jeho rýchlosť môže v nárazoch dosiahnuť v priemere 65 až 85 kilometrov za hodinu.