Regióny Žilina Martin Top

VIDEO Matovičovi ľudia nič nedarovali! ZABLOKOVALI mu vstup do sály! Kričali na neho “do basy”

Ilustračná foto. ZDROJ: Zregionu.sk/Simona Parížeková

MARTIN – Bývalý premiér Slovenskej republiky Igor Matovič v rámci svojich debát, ktoré nesú názov Bez ochranky, najnovšie zavítal do mesta Martin v Žilinskom samosprávnom kraji. Ani tu sa nevyhol ostrým pokrikom. Rozsiahla skupinka ľudí dokonca vytvorila ľudskú reťaz. Matovičovi chceli zabrániť vstup do sály, vypískali ho a niektorí  skandovali “do basy”. Napriek ich vášnivým pokrikom sa debatu podarilo dokončiť. 

 

Predseda strany OĽaNO Igor Matovič sa rozhodol usporiadať niekoľko slobodných debát, ktoré nesú názov Bez ochranky. V rámci tejto akcie zavítal už do niekoľkých miest Slovenska. V sobotu 20.5. 2023 sa ukázal v Martine, kde to od začiatku vrelo. Skupinka ľudí vytvorila ľudskú reťaz, ktorou Matovičovi bránila vo vstupe do sály.


VIDEO MATOVIČ na Orave: Hodili do neho VAJCE a nielen to! Nechýbala ani HVIEZDA Farmy


To však zďaleka nebol koniec. Predsedu OĽaNO vypískali a skandovali na neho “do basy” a “hanba”. Napriek veľkej snahe sa rozhorčený dav nedarilo zastaviť. Účastníci debaty rozvášnený dav tiež upokojovali. “Chcel by som poprosiť, našich kolegov, aby prestali kričať, lebo fakt potrebujeme trocha priestor,” povedal jeden z obyvateľov. Búrlivý Matovičov príchod už koluje internetom.

Napriek tomu po čase pustili live stream a v debate Matovič pokračoval ďalej. “Prihováram sa k vám z Martina, bude to tu veľmi veľmi horúce, lebo prišli sem ľudia, ktorí si myslia, že najslušnejšie je len vykrikovať, pískať, ukazovať vulgárne gestá. Napriek tomu týmto ľuďom dáme mikrofón, aby bolo počuť ich názor, lebo tieto debaty sú slobodné. Každý názor má rovnakú váhu,” poznamenal v úvode.

Po chvíli sa dav predsa len upokojil. Ľudia kládli Matovičovi otázky takmer dve hodiny. Pýtali sa na jeho pôsobenie v politike či aktuálne problémy, ktoré trápia väčšinu obyvateľstva. Celú debatu si môžete pozrieť na videu.