Regióny Žilina Top

VIDEO SMUTNÝ POHĽAD: MEDVEDICU zrazilo auto! Jej mláďa ju hľadá v blízkej obci, ľudia sa BÚRIA

Medvieďa prišlo o matku. ZDROJ: Ivo Muranec

LIPTOVSKÁ OSADA – Každý deň pribúdajú mestá a obce, ktoré vyzývajú svojich obyvateľov na zvýšenú ostražitosť pre pohyb medveďov v blízkosti obydlí, či dokonca priamo na uliciach. Tentoraz však došlo v obci Liptovská Osada k tragickej udalosti, kedy staršiu medvedicu s mláďatami zrazilo auto. Jej medvieďatá tak ostali bez mami na pospas osudu.

 

Obyvateľom malej obce v Ružomberskom okrese sa naskytol smutný pohľad. Na ceste v blízkosti rodinných domov zúfalo blúdi malé medvieďa, ktoré hľadá svoju mamu. Tú však len prednedávnom zrazilo auto a malé medvieďa tak ostalo na pospas osudu.

Po uverejení sa pod videom sa okamžite spustila vlna komentárov. Kým jedni sú za jeho odchytenie či dokonca zlikvidovanie, druhej časti je malého mláďata ľúto.

„Konkrétne tohto medvedíka pustili ochranári do prírody, niekoľko dní a noci bol sám vysilený, hladný, vystresovaný…no nech si každý doplní, ako ten medvedík, ktorý nebol schopný samostatnej jazdy životom skončil,“ píš v komentároch Ivan.

„Chúďatko maličké, asi by bolo vhodné zavolať niekomu nech ho odchytí a nie nechať tak napospas,“ pripája sa Katarína.

S týmito názormi však nesúhlasí Ivana. „Tupí ochranári si myslia, že keď chránia premnožené medvede tak im pomáhajú…v skutočnosti im len škodia…je ich veľa a tie, neskôr narodené, už nemajú nikde svoje miesto…je mi ich ľúto…trpia aj medvede a aj ľudí vystavujú nebezpečenstvu,“ píše.

K jej názoru sa prikláňa aj Štefan. „Zlikvidovať a hotovo, čo tu vyplakávate nad medvedíkom však ich je ako h*van.“