Dobre vedieť Regióny Žilina Banská Bystrica Prešov

Vodiči, pozor! Na horskom priechode Besník sa tvoria snehové jazyky

Na horskom priechode Besník sa vytvárajú snehové jazyky. ZDROJ: teraz.sk

SLOVENSKO – Na ceste I/66 horský priechod Besník sa tvoria snehové jazyky. Na horskom priechode Vrchslatina si treba dávať pozor na poľadovicu. Slovenská správa ciest o tom informovala na svojom webe zjazdnost.sk.

 

Slovenská správa ciest uviedla, že v oblasti Fiľakova, Lučenca a Poltára obmedzuje hmla dohľadnosť do 100 metrov a v oblasti Tornale do 50 metrov. Cesta II/531 v okrese Brezno je uzavretá pre kamióny. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú nutné snehové reťaze pre všetky vozidlá.

“Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký,” priblížila Slovenská správa ciest. Cesty I., II. a III. triedy sú podľa SSC zjazdné s tým, že povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Horské priechody sú zjazdné tiež. Na horských priechodoch Besník, Grajnár, Huty,

Oravská Lesná a Súľová treba rátať s kašovitým alebo utlačeným snehom hrubým do jedného centimetra. Na horskom priechode Dobšiná je miestami zľadovatený sneh hrubý do jedného centimetra.

V hornatejších oblastiach sa podľa Slovenskej správy ciest na vozovkách miestami nachádza čerstvý, kašovitý, utlačený až zľadovatený sneh hrubý jeden až tri centimetre.