Regióny Žilina

Voliť sa bude aj v žilinskej nemocnici. Volieb sa môžu zúčastniť aj zahraniční pacienti

Zdroj: TASR / Michal Svítok

ŽILINA – Hlasovať v sobotňajších (16. 3.) prezidentských voľbách môžu aj hospitalizovaní pacienti a zdravotníci v službe vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline. Voľbu prostredníctvom prenosnej schránky zabezpečí nemocnica v spolupráci s mestom. TASR o tom informovala hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

 

Hospitalizovaní pacienti a zdravotníci s trvalým pobytom na území Slovenska v územnom obvode okrskovej volebnej komisie č. 2 v meste Žilina nahlásia záujem vedúcej sestre príslušného oddelenia. Pri odovzdaní hlasu sa preukážu platným občianskym preukazom.

„V prípade obyvateľov s trvalým pobytom na území Slovenska mimo daného územného obvodu je potrebné preukázanie sa občianskym aj hlasovacím preukazom. O jeho vydanie je možné požiadať osobne alebo prostredníctvom splnomocnenej osoby do piatka 15. marca na Mestskom úrade v Žiline,“ uviedla hovorkyňa.

Dodala, že na voľbe prezidenta sa môžu zúčastniť aj hospitalizovaní pacienti bez trvalého pobytu na Slovensku. Totožnosť preukážu cestovným dokladom a čestným vyhlásením, že nemajú trvalý pobyt na Slovensku.