Regióny Žilina

Zimnú sezónu na Liptove otvoria 2. decembra. Skibusy začnú jazdiť pred Vianocami

V Demänovskej doline sa zima oficiálne začne 2. decembra. ZDROJ: demanovskadolina.sk

DEMÄNOVSKÁ DOLINA – Zimnú sezónu 2023/24 v regióne Liptov otvoria 2. decembra v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách. Otvorenie sa bude niesť vo folklórnom štýle. Informovala o tom Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov.

 

“Pod vrcholom Chopka nás čaká okrem prvej lyžovačky aj najvyššie položená módna prehliadka tradičných folklórnych krojov z Liptova a Horehronia. Upriamime pozornosť aj na to, že je pred nami svetová zima, keďže 20. a 21. januára sa v Jasnej konajú preteky Svetového pohára žien,” priblížila Šarafínová.

Bezplatná doprava skibusmi začne na Liptove premávať od 22. decembra. Autobusy do Jasnej budú premávať zo záchytného parkoviska na začiatku Demänovskej doliny v 15-minútových intervaloch. Do strediska sa bude možné odviezť aj z obidvoch vodných parkov, z Liptovského Mikuláša, a tiež z Liptovského Jána.

Uplynulú zimu v regióne hodnotia ako vydarenú, očakávania od tej nadchádzajúcej sú podľa Šarafínovej veľké. “Pevne veríme, že k nám prídu nielen slovenskí, ale aj zahraniční návštevníci a budeme mať úspešnú sezónu,” dodala.