Regióny Bratislava Žilina Liptovský Mikuláš Top

Zomrela POLICAJNÁ legenda: Blízki a kolegovia sú zdrvení! Dojímavé odkazy do neba

Ilustračná foto. ZDROJ: pixabay.com, FB

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Obzvlášť smutná správa zasiahla príslušníkov policajného zboru. Navždy ich opustil legendárny kolega, ktorý pôsobil na viacerých oddeleniach. Zároveň vyučoval novú generáciu policajtov na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Devínskej Novej Vsi. Jeho smrť zasiahla najmä jeho blízkych a kolegov. Dojímavé slová Antonovi do neba. 

 

Plukovník Anton Kožák prvýkrát vstúpil do služieb ministerstva vnútra v roku 1983, keď bol prijatý do Zboru národnej bezpečnosti ako príslušník frekventant Pohotovostného útvaru VB v Pezinku. O pár rokov neskôr ho zaradili na Obvodné oddelenie Verejnej bezpečnosti v Martine, kde pôsobil ako inšpektor poriadkovej služby.

Ako pre zregionu.sk potvrdilo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky, “19. 6. 1987 úspešne zabsolvoval dôstojnícke štúdium v Holešove. Následne bol zaradený na výkonných útvaroch v Tvrdošíne a v Trstenej do rôznych funkcií. Od 1. 6. 1998 bol ustanovený ako inšpektor na hraničnom oddelení PZ Trstená, neskôr v Žiline,” poznamenali z rezortu.

ZDROJ: Klub policajnej histórie

V roku 2004 pôsobiť nielen ako policajt, ale vzdelával aj budúcu generáciu policajtov. Na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Bratislave pôsobil ako odborný učiteľ predmetovej skupiny poriadkovej služby, kde bol od 1.7.2006 ustanovený do funkcie vedúceho uvedenej predmetovej skupiny.

“Svoju služobnú činnosť príslušníka PZ ukončil 31. 5. 2010. Od 1. 6. 2010 doposiaľ sa zamestnal na uvedenej predmetovej skupine ako učiteľ (civilný zamestnanec),” uzavrelo Ministerstvo vnútra. Jeho úmrtie obzvlášť zasiahlo jeho blízkych a kolegov.