Regióny Žilina Top

DOŽIVOTIE: Bola to ABSOLÚTNA BRUTALITA! Len 20-ročný mladík vraždil z rozmaru

Dorčík Jesenský, doživotie
Ilustračná foto. Zdroj: zregiony.sk

MARTIN – Krvilačné besnenie, ktoré nemá v histórii Slovenska obdobu! Aj tak by sa dal opísať brutálny čin dvoch mladých vrahov, ktorí zabili človeka z tak prostého, ale zároveň nepochopiteľného dôvodu “chceli vedieť aké to je“. Najvyšší súd Slovenskej republiky dnes chladnokrvných vrahov definitívne odsúdil. 

 

Utorok 11. januára sa navždy zapíše do histórie Slovenska. Najvyšší súd dnes odsúdil na doživotie najmladšieho človeka vôbec. Vyhovel tak odvolaniu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ktorý pre vrahov požadoval vyšší trest. Pre iniciátora vraždy v Martine dvadsaťročného Rudolfa Dorčíka požadoval Lipšic doživotie a pre jeho komplica dvadsaťdvaročného Milana Jesenského 25 rokov väzenia a tak sa aj stalo. Špecializovaný trestný súd pritom na hlavnom pojednávaní v Pezinku 15. októbra minulého roku Dorčíkovi stanovil trest 24 rokov a Jesenskému 20 rokov v strednom stupni stráženia. Sudkyňa Najvyššieho súdu dnes rozsudkom zrušila rozsudok Špecializovaného trestného súdu a zároveň zmenila aj výkon trestu obžalovaným a obaja si ho budú musieť odpykať v stupni s maximálnou ostrahou. Hlavný aktér brutálnej vraždy sa na dnešnom pojednávaní odmietol zúčastniť. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic po súde vyhlásil, že ide o precedentný prípad lebo tak mladému páchateľovi nebol doposiaľ uložený trest odňatia slobody na doživotie.

Obžalovaný Milan Jesenský prišiel na pojednávanie so sklonenou hlavou a v putách. Zdroj: Ján Zemiar

Obeť zmasakrovali bez štipky ľudskosti

Stalo sa to niekedy medzi 19. januárom a 5. februárom minulého roku. Vtedy Jozef Plica (47†) syn a zároveň otec jedinej dcéry stretol pri čerpacej stanici OMV v Martine Rudolfa Dorčíka (20). V tej chvíli mu však ani vo sne nenapadlo, že odbíjajú jeho posledné minúty života. Jeho zmasakrované telo ukrývali vrahovia niekoľko dní. Aj preto, presný deň Jozefovej smrti dodnes nie je známy.

Galéria
kryt civilnej obrany
Kryt civilnej obrany, kde ohavný skutok spáchali. Zdroj: tvnoviny.sk
kryt civilnej obrany
Kryt civilnej obrany, kde ohavný skutok spáchali. Zdroj: tvnoviny.sk
navigate_before
navigate_next

Svoju obeť Rudolf Dorčík a jeho komplic Milan Jesenský (22) vylákali do krytu civilnej obrany na Langsfeldovej ulici v Martine. Ako zámienku použili, vypiť si nejakého alkoholu. Zvrátené zmýšľanie najmä iniciátora vraždy Dorčíka neskôr zarazilo aj samotných znalcov, ktorí skúmali psychický stav dvoch mladých mužov. Je otázne v akom momente skrsla tak mimoriadne zvrátená myšlienka Dorčíkovi v hlave, no jej detaily sú dnes už známe a pri jej čítaní na súde naskakovali doslova zimomriavky.