Regióny Žilina Top

FOTO HANBA, otcovi zlyhávalo SRDCE, 6 hodín čakal na STOLIČKE! Dcéra zúri: Musela som KRIČAŤ, cukrovkára nechali bez vody a jedla, TOTO je REAKCIA nemocnice

Zdroj: FB/Andrea K., UNLP KE (ilustračné)

ŽILINA – Tvrdá kritika na žilinskú nemocnicu. Po tom, čo muža priviezol vrtuľník so zlyhávajúcim srdcom na urgentný príjem, mal podľa jeho dcéry čakať dlhé hodiny na chodbe. Keď príspevok Andrey, v ktorom opísala nepríjemnú skúsenosť, na internete získal tisíce reakcií, na vážne obvinenia zareagovala samotná nemocnica. Pochybenia odmieta a vysvetľuje, prečo pacienta nechali čakať na stoličke.

Ako uviedla dcéra, na obed previezol jej otca záchranársky vrtuľník na urgentný príjem Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Nasledovali prvotné vyšetrenia, následne sa o 17.30 hod. vybrala doniesť otcovi do nemocnice nejaké veci. Tam ju však čakal poriadny šok. Namiesto toho, aby ležal v izbe s plnohodnotnou starostlivosťou, mal sedieť na chodbe. “Skoro som skolabovala, keď som tam videla otca sedieť, na nose mal masku napojenú na kyslík a vedľa seba kufor s osobnými vecami. Vraj tam ho dali a tam sedí. Od obeda ho nemal kto hospitalizovať, dať ho na lôžko a aspoň sem tam sa na neho pozrieť?” rozčúlila sa Andrea na sociálnej sieti.

Cukrovkár celý deň bez jedla

Zdôraznila, že jej otec bol pacient privezený so zlyhaním srdca, ktorý má kardiostimulátor a ako silný cukrovkár sedel 6 hodín na stoličke bez akejkoľvek starostlivosti, jedla a pitia. “Až po mojom pripomienkovaní a zvýšení hlasu (až kriku) si ho zavolali do ambulancie a previezli na interné oddelenie. Večera? Žiadna! Od rána nejedol, nepil. Cukrovkár, ktorý pri nedostatku príjmu potravy a tekutín kolabuje,” pokračovala.

Zdroj: FB/Andrea K.

“Ak si už nevšímate ani pacienta privezeného vrtuľníkom, čo vás teda zaujme? Ponorka? Stíhačka? Alebo vládna limuzína? Je mi z vás zle, z celého systému,” adresovala zdravotníkov ostré slová. Jediné, čo ju ukľudnilo, bol prístup sestier na internom oddelení, ktorý zmiernil jej nepríjemný zážitok.

Vedľa ležal muž celý prikrytý plachtou

To však nebolo všetko, čo ju vytočilo. Andrea v príspevku ďalej hovorí o osobe od hlavy po päty zabalenej v plachte, ktorá ležala na lôžku umiestnenom na chodbe. “Keď som prišla, plachta sa ešte nadvihovala. No potom som už tento pocit nemala. Tak sme sa aj so záchranárom pýtali, či žije. Sestra povedala, že mŕtvola to isto nie je. Naozaj zábavné. Že vraj je opitý. Keď aj bol opitý, mali právo ho zabaliť celého do plachty? Možno mu to chceli urýchliť a seba odľahčiť o ďalšiu starostlivosť,” opísala zážitok a pýta sa, kde je etika, morálka a ľudskosť?

Zdroj: FB/Andrea K.

>>Ako na vážne obvinenia reaguje nemocnica? Vyjadrenie nájdete na druhej strane. Rovnako ako aj reakciu sťažovateľky na toto stanovisko.